Naí Dillí zahalila hustá hmla a ľudia zažili najchladnejší deň za viac ako sto rokov

31.12.2019 (Webnoviny.sk) – V indickej metropole Naí Dillí zaznamenali v pondelok najchladnejší deň za viac než jedno storočie. Dôvodom je studená vlna, ktorá zasiahla sever krajiny. Hlavné mesto zahalila hustá hmla a maximálna denná teplota klesla na 9,4 stupňa Celzia. Výrazne sa zhoršila aj kvalita ovzdušia.

V hlavnom meste Indie začali teplotu zaznamenávať od roku 1901 a predchádzajúci rekord 9,8 stupňa Celzia namerali 2. januára 2013, informovali meteorológovia. Maximálne denné teploty na severe klesli v posledných dňoch desať stupňov pod normálne hodnoty.

Zasiahnuté sú štáty Uttarpradéš, Pandžáb aj Harijána. Takmer 200 útulkov v Naí Dillí zaplnili bezdomovci hľadajúci úkryt pred chladným počasím. Minimálne teploty sa tam totiž pohybujú len od jedného do troch stupňov Celzia.

Výstrelky počasia spôsobili chaos aj v doprave. V pondelok pre zlú viditeľnosť meškalo 30 vlakov a viac než 450 letov do a z Naí Dillí. Niektoré lety museli zrušiť úplne. Zlá viditeľnosť negatívne ovplyvnila aj cestnú dopravu.

Viac k témam: počasie
Zdroj: Webnoviny.sk – Naí Dillí zahalila hustá hmla a ľudia zažili najchladnejší deň za viac ako sto rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *