Zeman nemôže ďalej vykonávať úlohu prezidenta, zhodla sa komisia českého Senátu

19.10.2021 (Webnoviny.sk) – Komisia českého Senátu sa v utorok dopoludnia zhodla, že prezident Miloš Zeman vzhľadom na svoj zdravotný stav nemôže vykonávať svoj úrad.

Stála komisia Senátu pre Ústavu Českej republiky a parlamentné procedúry konštatovala, že podmienky pre náhradný výkon funkcie prezidenta republiky stanovené v článku 66 Ústavy sú splnené. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Senát by mal teraz rokovať s dolnou komorou parlamentu, aby sa uzniesli, že prezident nie je spôsobilý vykonávať úrad. Popoludní sa predseda Senátu Miloš Vystrčil z toho istého dôvodu stretne s predsedami senátorských klubov a predsedami politických strán, ktoré sú zastúpené v Poslaneckej snemovni.

Predseda Senátu Miloš Vystrčil v pondelok s odvolaním sa na správu pražskej Ústrednej vojenskej nemocnice, kde prezident už viac ako týždeň leží, uviedol, že Zeman nie je momentálne schopný vykonávať pracovné povinnosti a jeho návrat do funkcie je málo pravdepodobný.

Viac k témam: Český prezident, nespôsobilosť, Senát, výkon funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zeman nemôže ďalej vykonávať úlohu prezidenta, zhodla sa komisia českého Senátu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *