V Tokiu došlo k útoku, muž v kostýme pobodal pasažierov a založil požiar

31.10.2021 (Webnoviny.sk) – Muž vyzbrojený nožom v nedeľu bodol niekoľko cestujúcich v tokijskom prímestskom vlaku. Následne založil požiar, čo spôsobilo, že sa ľudia snažili utiecť a vyskakovali z okien.

Ako uviedol hasičský zbor v japonskej metropole, zranených bolo dovedna 17 pasažierov, z toho traja vážne. Útočníka, identifikovaného len ako 20-ročného muža, zatkli na mieste a vyšetrujú ho pre podozrenie z pokusu o vraždu. Motív jeho konania zatiaľ nie je známy.

Svedkovia uviedli, že útočník mal na sebe svetlé oblečenie – zelenú košeľu, modrý oblek a fialový kabát. Vyzeral ako postava z komiksu alebo niekto, kto ide na halloweenskú párty.

Bol to už druhý útok nožom v tokijskom vlaku za ostatné dva mesiace. V auguste, deň pred záverečným ceremoniálom olympijských hier v Tokiu, pobodal 36-ročný muž 10 cestujúcich v prímestskom vlaku. Podozrivý neskôr polícii povedal, že chcel zaútočiť iba na ženy, ktoré vyzerali šťastne.

Viac k témam: Ozbrojený útok, Požiar, Útočník
Zdroj: Webnoviny.sk – V Tokiu došlo k útoku, muž v kostýme pobodal pasažierov a založil požiar © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *