Rakúsko od 1. februára sprísni režim na hraniciach, zmeny sa zrejme dotknú aj pendlerov

29.1.2021 (Webnoviny.sk) – Rakúsko avizuje od pondelka 1. februára ďalšie zmeny režimu na hraniciach. Tentokrát by sa sprísnenie malo dotknúť aj pendlerov.

Viac o téme: Koronavírus

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) Martin Klus (SaS). Dodal, že už od pondelka 1. februára by mali byť aj pendleri pravidelne pretestovaní a zároveň by sa mali online registrovať.

Jedným z možných variantov, ako to môže od pondelka 1. februára vyzerať v praxi, je podľa štátneho tajomníka povinný test dvakrát týždenne, nie starší ako 72 hodín. Povinná by každých 14 dní bola aj online registrácia. Domnieva sa, že testovanie by malo byť možné aj v Rakúsku a pendlerom, ktorí budú chcieť využiť túto formu, bude umožnené za účelom testovania prejsť hranice do Rakúska aj bez potvrdenia o negatívnom výsledku testu.

Klus dodal, že MZVEZ SR čaká na zverejnenie príslušného nariadenia a hneď ako bude publikované, bude rezort diplomacie o nových nariadeniach informovať.

Viac k témam: COVID-19, hraničné priechody, Koronavírus, Pendleri, režim na hraniciach
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko od 1. februára sprísni režim na hraniciach, zmeny sa zrejme dotknú aj pendlerov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *